Whatsapp Whatsapp
Telefon Bizi Arayın

Safir Saç Ekimi

HER ŞEY SAĞLIĞINIZ İÇİN…
Ücretsiz Danışmanlık

Safir Saç Ekimi 

Safir Saç Ekimi, yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Çok kişi fazla saç dökülmesi sebebiyle saçlarında oluşan seyreklikten rahatsızlık duyarlar. Kelleşme olarak adlandırılan durumla özellikle erkeklerin tercih ettiği saç ektirme işlemi, teknoloji ilerledikçe daha da kolay ve sorunsuz bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır.

İyileşme sürecinin hızı da azaldığı gibi, işlem sırasında oluşabilecek problemler de safir saç ekimi yöntemiyle sıfırdır. FUE saç ekimi yönteminde safir bıçaklar kullanılarak açılan kanallar daha küçüktür. Bu nedenle iyileşme sürecini önemli derecede azalttığı için daha doğal sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Saç ekimi için saç köklerinin yerleştirileceği kanalları açmak için, doğal safir taşlarından, safir kristalinden elde edilen uçlar kullanıldığından, daha pürüzsüz kanalların açılmasını sağlamasından kaynaklı safir saç ekimi daha çok tercih edilmektedir.

Erkekler kadar kadınlar da safir saç ekim yaptırabilir. Stresten kaynaklı saç dökülmeleri, kalıtsal hastalıklar ya da hormonsal nedenlerle yaşanılan problemler için safir saç ekim uygulanabilir.

İşlemi yaptıracağınız yeri ve kişiyi çok iyi bir şekilde araştırarak seçmeniz oldukça önemlidir. Olabildiğince safir saç ekim konusunda deneyimli, güvenilir ve bilinirliliği olan yerleri tercih etmenizi öneririz.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Çeşitli nedenlerden yaşanan saç dökülmelerinin önüne geçmek için gerekli tedavilerden sonra safir saç ekim uygulaması yapılmaktadır. Öncelikle Saç kökleri FUE yöntemi kullanılarak toplanmaktadır. Saç ekiminin yapılacağı bölgeye safir uçlarla gerekli pürüzsüz, mikro kanallar açılır.

Kanalların mikro düzeyde olması yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar. Saç derisi hızla iyileşir ve yara izi kalmaz. Ayrıca safir saç ekim, saç köklerinin doğal çıkış yönüne uygun olarak ekilmesine imkân tanır.

Kimler Safir FUE İçin Uygun Adaydır?

Öncelikle 18 yaşını dolduran ve kontrolden geçen herkes safir saç ekim yaptırabilir. Bunun haricinde saç dökülmesi yaşayan kişiler, yanlış uygulanmış saç ekimi yaptıran kişiler, güçlü ve canlı köklerine sahip olan kişiler, safir saç ekim yöntemi için uygun kişilerdir.

Erkekler kadar kadınlar da saç ekimi yaptırabilir. Stresten dolayı ya da hormonel sebeplerden kaynaklı yaşanan dökülmeler yaşan kişiler de safir saç ekim yöntemini tercih edebilir.

Ancak, kronik rahatsızlığı olan kişiler, kalp, şeker, tansiyon, böbrek yetmezliği, hepatit C hastalığı ya da kan pıhtılaşma sorunu olan kişilere uygulama yapılamaz.

Safir FUE Saç Ekiminin Aşamaları

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler öncelikle gerekli muayeneden geçmelidirler. Safir saç ekim işlemi birtakım aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamaları kısaca sıralamak gerekirse; hazırlık, planlama, anestezi, greft alma, kanalları açma ve saç köklerinin ekilmesi şeklindedir.

 1. Hazırlık kısmında safir saç ekim yapılacak kişiye saç analizi ve kan testi yapılır. Yapılan analiz, saç dökülmesinin neden döküldüğü, hangi aşamada olduğu gibi bilgiler elde edilir. Kan testinin yapılmasının nedeni ise, kişide bulaşıcı bir hastalığın olup olmadığını, kolesterol, kan sayımı ve şeker gibi sonuçlara bakılarak işleme uygun olup olmadığını belirlemek içindir.
 2. Planlama kısmında ise saçların tıraş edilir ve ön çizgi belirlenir.
 3. Bölgesel anestezi uygulanır. Zorunlu bir işlem değildir, hasta tercih etmezse anestezi kullanılmaz.
 4. Saç kökleri toplanır.
 5. Kanallar açılır.
 6. Saç kökleri ekilir.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Yapılan safir saç ekim uygulamasının avantajlarından bazıları;

 • Kullanılan malzemenin doğal safir olmasından dolayı cilde verdiği zarar kullanılan diğer yöntemlere göre çok daha azdır.
 • İşlemden sonra iyileşme hızı daha yüksektir.
 • Uygulama sırasında ağrı yaşanmaz, kanama görülmez.
 • Doğal ve dolgun bir görünüm sağlar.
 • Kullanılan ürünler tek kullanımlık olduğu için, daha sterildir.
 • Açılan mikro kanallar sayesinde, ekilen saçların, saç derisine daha güçlü tutunmasını sağlar.
 • Doku kaybı yaşanmaz.

Safir Saç Ekim Neden Önemlidir?

İşlemi yaptıracak olan kişi için alınabilecek en iyi sonuç safir saç ile kullanılan bıçaklar sayesindedir. Kullanılan safir uçlu bıçaklar sayesinde daha sabit kanalların yapılması mümkündür. İyileşme süreci daha hızlıdır, ağrı ve acı minimum seviyededir.

Ödem oluşumu oldukça azdır. Açılan kanallar pürüzsüz ve safir uç ile açıldığından bıçağın doğası gereği enfeksiyon riski yoktur, mikroplar tutunacak yüzey bulamazlar.

Diğer yöntemler ile karşılaştırıldığında safir saç ekim çok daha konfor içeren bir işlemdir. Ekilen saçların %98’i verimli bir şekilde sağlıkla uzarlar. Kişiler normal hayatlarına çok kısa bir sürede geri dönebilirler. Operasyon sonrasında kişinin dış görünümünde olumsuz anlamda hiçbir değişiklik olmaz. Kişilerin saçları hangi şiddette dökülürse dökülsün safir saç ekim yapılabilir.

Safir Saç Ekim Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Sizlere yapılan temel muayene sırasında safir saç ekim işlemi öncesinde dikkat etmeniz ve uygulamanız gerekenleri sizlere sözlü olarak da aktarılacaktır. İşlemden önce dikkat etmeniz gerekenler;

 • Kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsanız doktorunuzla görüşerek safir saç ekim işlemi yaptıracağınız için ilaca ara vermeniz gerektiğini bildirmeniz gerekir. Kan sulandırıcılar, işlem sırasından kanamayı arttırmaktadır.
 • Alkol kullanımı safir saç ekim yapılmadan 1 hafta önce alınmaması gerekir. Operasyon sonrası ise, 15 gün boyunca alınmaması önerilir.
 • Saç ekimi yapılacak gün için kıyafet seçiminiz daha çok gömlek gibi giyip, çıkarması kolay kıyafetler tercih etmelisiniz.
 • Saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka saçlarınızı yıkayarak, temiz bir şekilde işlemi yaptırmalısınız.
 • Bitkisel çaylar, aspirin gibi ilaçlar kullanılmamalısınız.

Safir Saç Ekim Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Başarılı geçen safir saç işleminden sonra yapmanız gereken en önemli konuları maddeler halinde sizler için hazırladık.

 • Saçlarınızı yıkayabileceğiniz zamanı doktorunuz tarafından belirlendikten sonra, yıkarken derinize nazik davranın, yıkama sırasında parmaklarınızla nazikçe vurarak temizleyin, tırnaklarınızı kullanmayın. Ovma işlemi sakın yapmayın. Oluşan kabukları ise soymaya çalışmayın.
 • Saç deriniz kaşınırsa, kaşımaktan olabildiğince kaçının.
 • İşlem sonrası şişlik olursa buz paketlerini başınıza değil yüzünüze uygulayın.
 • İşlem uygulanan yeri olabildiğince steril tutmaya özen gösterin.
 • İşlemden sonra 1 ay boyunca havuz ya da denize girilmez.
 • Kıyafet seçiminiz daha çok gömlek gibi giyip, çıkarması kolay kıyafetler tercih etmelisiniz.
 • Spor aktivitelerinde ara verilmesi gerekir. Spor terlemeye neden olacağı için iyileşme döneminde tavsiye edilmez. Ancak işlemden 7 gün sonra hafif tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Eğer verilmişse reçetedeki ilaçlarınızı almayı ihmal etmeyin.
 • Uyurken saç ekilen bölgeye baskı oluşturmayacak şekilde sırt üstü yatılması gerekir.
 • İyileşme döneminde, alkol kan sulandırdığı için olabildiğince uzak durmanız tavsiye edilir.
 • Hamam, sauna gibi yerlere girilmez.
 • Saç ekiminden sonra saçlarınıza, saç spreyi, saç jölesi, briyantin ya da saç boyası gibi ürünler kullanmayın.
 • Saç ekiminden 6 ay sonra saçlarınızı tıraş makinesi ile tıraş ettirebilirsiniz. 6 ay öncesine kadar sadece makas ile kesim yapılmalıdır.
 • İşlem sonrasında pansuman için mutlaka doktorunuza görünün.

Safir FUE Tekniğinde Saç Köklerin Toplanması

Kullanılan safir saç ekim tekniğinde saç kökleri tek tek alınır ve asla doğrusal kesikler yapılmaz. Saç köklerinin toplama işlemi asla rastgele olarak yapılmaz, alınacak bölgedeki saç kökleri eşit aralıklar ile toplanır. Saç kökleri cımbıza benzer bir alet ile gevşetilerek toplanır.

Saçlarınızın düz ya da kıvırcık olması safir saç ekim yöntemiyle bir sorun teşkil etmez. Toplanan saç kökleri, saç yapınıza zarar vermeyecek şekilde, saç köklerinin açılarına uygun bir şekilde çıkarılır.

Eğer alınacak gölgede yeterli sayıda güçlü kökler yok ise göğüs gibi vücudunuzda bulunan güçlü kökler kullanılır.

Safir FUE Tekniğinde Kanalların Açılması

Saç köklerinin toplanmasından sonra, safir saç için kanalların açılması işlemine başlanır. İşlem ortalama 2 saat sürmektedir. Kullanılan tek kullanımlık safir bıçaklar, burada devreye girerek pürüzsüz saçlarınızın doğal çıkış yönünde olacak şekilde mikro kesiler açılır.

Bu sayede ekilecek olan saçlar da doğal saç yönlerinde uzar. Her hastanın saç kalınlığı farklı olduğu için bu kanalların milimetrik genişliği kişiye göre açılır. İşlem sırasında safir FUE yöntemi kullanıldığı için doku kaybı yaşanmaz. Hasta daha az titreşim hisseder.

Safir FUE Tekniğinde Saç Köklerinin Ekilmesi

Son aşama olarak açılan kanallara tek tek alınan saç kökleri ekilir. İşinde tecrübeli olan kişiler tarafından yapılan safir saç ile çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz. FUE tekniği ile yara izi kalmaz ve dikiş gerektirmez. Açılan kanallara 40-45 derecelik açılarla saçların doğal çıkış yönüne doğru ekim işlemi yapılır.

Safir FUE İlk Yıkama/Yara Bakımı

Yapılan safir saç ekim uygulamasından sonra ilk pansumanı mutlaka işlemi yapan kişiler tarafından yapılmalıdır. Size verilen reçete haricinde başka bir losyon ya da ilaç kullanmamanız gerekir. Uygulamadan sonra ilk yıkama işlemi de merkezini tarafından yapılır.

Daha sonrasında kendiniz saçlarınızı yıkarken size verilen anti bakteriyel losyonları kullanmanız, mikrop kapmaması açısından önemli bir konudur.

Safir Saç Ekiminden Sonra Saçlarım Ne Zaman Uzar?

Saçlar genellikle ayda 1 cm. civarında uzamaktadır. Uygulanan işlem ile saçlarınız 5. Aydan itibaren kalıcı saç kökleri çıkmaya başlar. Altıncı ayda ise safir saç ekim ile ekilen saçların büyük oranda çıkmış olması beklenir. 1 yılın sonunda ekilen saçlar şekillendirilebilir hale gelir.

Safir FUE Saç Ekiminden Sonra İlk 1-3 Ay Neler Yapılır?

Yapılan safir saç ekim sonrası ilk 1-3 ay içerisinde düzenli spor yapıyorsanız, yeniden aktivitelere başlayabilirsiniz. Bu dönemde şok saç dökülmeleri yaşanabilir ancak bu normal bir süreçtir. Endişelenmenize gerek yoktur. Genellikle 2. ayın sonunda şok saç dökülmeleri tamamlanmış olur.

Safir FUE Saç Ekiminden Sonraki İlk 6 Ay Neler Yapılır?

Yapılan safir saç ekim uygulamasından 6 ay sonra, havuz ya da denize girebilirsiniz. Çıkan saçlar bu dönemde kalınlaşmaya başlamıştır. İstenilen uzama seviyesine ulaşmamış olsa da ileriki aylarda istenen seviyelere çıkmaktadır.

Safir FUE Saç Ekiminden 1 Yıl Sonra Neler Yapılır?

Bu süreçte saçlarınızın tamamen çıkmış ve yeterli uzunluğa gelmiş olması beklenir. Yapılan safir saç ekim işleminden 1 yıl sonra saçlarınız şekillendirilecek uzunluğa kavuşmuş olur. Doğal görünümlü saçlarınıza kavuşmuş olursunuz.

Safir Saç Ekimi Fiyatları 2022

2022 yılı için safir saç ekim fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Dökülen saçların derecesi, saçın yapısı ile kalınlığı, kullanılacak olan saç köklerinin sayısı gibi faktörler fiyat belirlemede etkendir. Yapılan işlemde gerçek safir taşları kullanıldığı için, diğer kullanılan yöntemlere göre maliyeti biraz daha fazladır.

Ancak yarattığı konfor açısından en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Konu ile ilgili detayları görüşmek için bizleri istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Sizler de daha önce safir saç ekim yaptıran hastalarımızın görüş ve yorumlarını görmek isterseniz, internet sitemizdeki yorumları okumanızı tavsiye ederiz. Uzman ekiplerimizin yönettiği safir saç ekimi işlemi ile ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle hemen iletişime geçin. Safir Saç Ekimi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.