Whatsapp Whatsapp
Telefon Bizi Arayın

Tıraşsız Saç Ekimi

HER ŞEY SAĞLIĞINIZ İÇİN…
Ücretsiz Danışmanlık

Tıraşsız Saç Ekimi 

Tıraşsız Saç Ekimi, ön çizgisinde, sadece tepe bölgelerinde, ya da belirli alanlarda kısmi dökülmeler yaşayan seyrek saçlara sahip olan kişiler tarafından tercih edilir.

Saç ekimleri genellikle tıraş edilerek yapılsa da uygun yöntemleri belirledikten sonra tıraşsız saç ekimi yapılması da mümkündür. Saç ekimi yapacak kişilerin estetik kaygılar nedeniyle traşsız saç ekimi yaygın kullanılan bir yöntemdir.

Erkekler kadar kısa ve uzun saçlı kadınlar tarafından da tercih edilen bir yöntemdir. Teknolojinin ilerlemesiyle tıraşsız saç ekim safir FUE yöntemiyle de yapılabilmektedir. Tüm işlemler aynı gün içerisinde ortalama 5-6 saat civarında tamamlanmış olur.

İşlemi yaptırmadan önce seçeceğiniz merkezin profesyonel ve deneyim sahibi bir yer olması gerektiğini unutmayın. Uygun ortamda yapılmayan traşsız saç ekimi istenmeyen nedenler doğurabilir. Deneyimli kadrosuyla merkezimiz tıraşsız saç ekim konusunda da sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Yaptırmayı düşündüğünüz tıraşsız saç ekim işlemi ile ilgili bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Merkezimize traşsız saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin başvurmasıyla gerekli muayeneler yapılır. Kişinin saç yapısı, dökülme yapılan alanın genişliği, dökülme sebepleri gibi nedenler incelenerek planlama yapılır. Saç ekimi yapılacak bölge tespit edilir. Daha sonra tüm saç yıkanır ve özel olarak sterilizasyonu yapılır.

Saç köklerinin alınacağı yer olan başın arka tarafından (genellikle ense bölgesi) çok ufak bir yer tıraş edilerek saç kökleri tek tek toplanır. Bu işlem ağrısız ve acısızdır. Saç kökleri uzman kişiler tarafından dokuya zarar verilmeyecek bir şekilde toplanmalıdır.

Saç toplama işlemi ortalama 1-2 saat sürmektedir. Toplanan saç kökleri hemen açılan kanallara ekildiği için canlı kalır ve etki oranı daha yüksektir.

Saç kökleri toplandıktan sonra ekimin yapılacağı, seyrekleşme görülen yerlere mikro kanallar açılarak doğru açılarda pürüzsüz kesiler yapılır. Açılan bu mikro kanallara tek tek saç köklerinin doğal çıkış yönüne uygun saç ekim işlemi yapılır.

Tüm saçların ekim işlemi bittikten sonra hastaya işlem sonrası yapılması ve yapılmaması gerekenler anlatılarak iyileşme sürecine geçilir.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemleri

Merkezlerde bilinen ve uygulanan 2 yöntem vardır. Bunlar DHI ve FUE yöntemleridir. Hastaya uygun olan tıraşsız saç ekim yöntemi belirlenerek işlem yapılır. Genellikle en çok tercih edilen yöntem FUE yöntemidir.

FUE yönteminde tek bir seansta 3000 ile 4000 arası kök ekim işlemi yapılırken, DHI yönteminde 1500 ile 2000 civarında bir işlem yapılır. DHI işlemi daha yavaş uygulanırken, FUE yönteminde daha hızlı çalışılır. FUE yöntemi daha geniş alanlarda çok tercih edilirken DHI yöntemi daha kısıtlı alanlarda çalışmak için idealdir.

Tıraşsız Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Uygulamayı yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Kadın, erkek fark etmeksizin saçın tepe bölgelerinde ya da belirli alanlarda kısmi dökülmeler yaşayan, seyrek saçlara sahip ve alın bölgesinde açıklık olan kişiler tıraşsız saç ekim işlemini tercih edebilir.

Saçların kısa ya da uzun olması sorun değildir. Bunların dışında traşsız saç ekimi yapılacak kişinin bulaşıcı ya da kronik bir rahatsızlığı olmaması gerekir. Özellikle tansiyon, kan sulandırıcı gibi ilaç kullanan kişiler ve şeker hastaları, doktorlarına yapacakları işlemi önceden bildirmeleri gerekmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Bilmeniz gereken ilk şey saçlarınızın belirli bir uzunlukta olması gerektiğidir. Saç uzunluğu saçınızın yapısına göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 7 cm civarında olması gerekir. Yapılan kontroller sonucunda traşsız saç ekimi için saçlarınız gerekli uzunlukta değilse istenilen uzunluğa gelebilmesi için beklemeniz gerekebilir.

İşlem sırasında kullanılacak yönteme göre olası kanama riskinin önüne geçmek amacıyla kullandığınız kan sulandırıcı ilaçlar varsa doktor gözetiminde bırakılması tavsiye edilmektedir. İyileşme sürecinde saç köklerinizin iltihap kapmaması için işlemi yapan doktorunuzun size belirttiği süre içerisinde saç boyası, jöle, saç spreyi, briyantin gibi ürünleri kullanmamanız gerekir.

İstediğiniz yöntem sizin için en uygun yöntem olmayabilir. Bu nedenle uzman kadromuzun önerilerini de değerlendirmeye alarak karar vermenizi tavsiye ederiz. Bu sayede beklediğiniz sonuca daha yaklaşmış olursunuz.

İşlem öncesinde kafein içeren içecekler, bitki çayları ve alkol gibi gıdalar 1 hafta önceden kullanımı bırakılmalıdır. Sigara, nargile gibi tütün ürünleri kullanmak köklerinin iyileşme sürecini olumsuz olarak etkilediği için hem traşsız saç ekimi öncesinde hem de sonrasında bir süre kullanılmaması gerektiğini bilmeniz gerekir.

İşlemden sonra bir süre sauna, hamam, deniz ya da havuza girmemeniz tavsiye edilir. Saçlarınızı yıkarken tırnaklarını kullanmadan, yüzeysel olarak yıkamanız gerekir. Oluşacak olan kabukları kesinlikle soymamalısınız. İşlem yapılan gölgede baskı olmaması açısından ilk birkaç gün sırt üstü yatmanız önerilir.

Eğer hastaya reçete verilmişse, mutlaka reçetedeki ilaçlar kullanılmalı, pansumana zamanında gelinmeli ve işlem yapılan bölgeye farklı ürünler kullanılmamalıdır. İşlem yapıldıktan sonra hijyen açısından doktorunuz tarafından belirtilen süreye kadar kuaföre de gitmeniz sakıncalı olabilir.

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Çoğu kişi, işlem sonrası oluşabilecek görünüm nedeniyle estetik açıdan kaygı duymaktadır. Ancak tıraşsız saç ekim işleminde saçların uzun olması size avantaj sağlar, işlem yapılan yer kendi saçlarınız tarafından kapatıldığı için traşsız saç ekimi işlemi yaptırdığınız pek belli olmaz.

Saçlarınızın doğal görünümü bozulmaz, iyileşme süreci kısadır ve neredeyse 1 hafta içerisinde saç ekimi yapılmış yerlerde hiçbir iz kalmaz.

Özellikle kadınlar tarafından daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Saçlara verdiğiniz şekil ile ekim yapılan yerleri tamamen kamufle etmeniz mümkündür. İşlem yaptırmak istediğiniz bölgenin küçük olup olmaması önemli değildir.

Kısa Saçlı Erkek ve Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekim

Saç uzunluğu ortalama 4 cm civarında olan kadın ve erkeklerde ense bölgesinden çok az bir bölgeden saç kökleri alınması için tıraşlanması gerekiyor. Ancak üstte kalan saçlar tarafından bu bölge kapatıldığı için görüntü anlamında tıraş edildiği belli olmuyor. Estetik kaygı içerisinde olan kişiler tarafından tıraşsız saç ekim oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. 6-7 ay içerisinde kendi saçlarınızın uzunluğuna ulaşmış olursunuz.

Uzun Saçlı Kadınlarda ve Erkeklerde Tıraşsız Saç Ekim

Uzun saçlı kadın ve erkeklerde kullanılan tıraşsız saç ekim işlemi için ense bölgesi tıraş edilerek saç kökleri tek tek alınır. Seyrek görülen bölgelere gerekli ekim işlemi yapılır. Genellikle kadınlar tarafından çok tercih edilen bir yöntem olmakla beraber hem iyileşme süreci diğer yöntemlere göre kısadır, hem de ağrısız bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tamamlanır.

Tıraşsız Saç Ekim ile Tıraşlı Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tıraşlı saç ekiminde, traşsız saç ekimi yapılacak gölge daha geniştir. Tıraşlı saç ekiminde, işlem yapılan yerler net olarak belli olurken tıraşsız saç ekim işleminde bu durum tam tersidir. Estetik açıdan kaygı barındırmaz.

Tıraşsız Saç Ekim Dezavantajları

İşlemi yapacak olan kişinin işini çok iyi bilmesi ve saç ekimini yaparken aralıkları iyi ayarlaması gerekir. Gerekli aralıklarla yapılmayan saç ekimlerinde diğer saçları kaybetme riski de vardır. Bu nedenle tıraşsız saç ekim yaptırmadan önce deneyimli ve işini iyi bilen merkezleri seçmeniz oldukça önemlidir.

Uygulama, saçlar tıraş edilmeden yapıldığı için bazı hastaların saç diplerinde nemlenme görülebilir. Bu nedenle enfeksiyon kapma riski doğabileceği için işlemin son derece hijyenik ve steril bir ortamda yapılması gerekir.

Tıraşsız Saç Ekim Sonuçları

Yapılan işlem sonunda çok kısa sürede iyileşme görülür. Son derece doğal ve sık saçlara sahip olursunuz. İşlem boyunca traşsız saç ekimi yaptırdığınız belli bile olmaz. İşlemin doğru yöntemler kullanılarak, deneyim sahibi kişiler tarafından yapılması, size istediğiniz sonuçları verir.

Tıraşsız Saç Ekim Yorumları

-Genelde erkeklerin yaptırdığı bir işlem olarak bildiğim için kadınların da yaptırabildiğini bilmiyordum. Seyrek olan saçlarımı topladığımda görünen saç derim beni çok rahatsız ediyordu. Bu nedenle tıraşsız saç ekim yaptırmak için çok araştırma yaptım ve burayı buldum.

Sonuç harika! Kendi saçlarımdan hiçbir farkı yok. Benim gibi ön yargısı olan tüm kadınlar tereddütsüz olarak tıraşsız saç ekim işlemini yaptırabilirler. Açıkçası sayenizde kendime olan güvenim arttı.

-Saçımın tam ortasında bariz bir açıklık vardı ve bu benim hiç hoşuma gitmiyordu. Kendi aramızda saç ektirme şakaları yaparken şaka gerçek oldu. İyi ki traşsız saç ekimi işlemini yaptırmışım. Daha genç bir görünüm elde ettiğimi söyleyebilirim. Ayrıca kendi saçlarımı kestirmeden işlemin yapılması beni daha da mutlu etti.

-Saçlarımın seyrek ve ince telli olması nedeniyle, ne yaparsam yapayım saçlarımı hep zayıf ve sönük olarak görüyordum. Saç ekimi reklamları karşıma çıkınca traşsız saç ekimi diye bir tekniğin olduğunu öğrendim. Benim için önemli olan işlem sonrasındaki görünüştü.

Beklediğimden daha iyi bir iyileşme süreci geçirdim. Şimdi saçlarım uzama aşamasında olmasına rağmen öncekinden daha gür ve sağlıklı görünüyor. Bu süreçte yanımda olan ve desteğini esirgemeyen tüm ekibe teşekkür ederim.

-İlk başlarda saç ektirme işine oldukça ön yargılıydım ancak öncesi ve sonrası fotoğrafları ve yapılan bilgilendirme sonrasında fikrim tamamen değişti. Ağrılı bir işlem olmasından korkuyordum ancak hiç de beklediğim gibi bir ağrı, ne işlem sırasından ne de sonrasında olmadı. Keşke tıraşsız saç ekim işlemini daha önce yaptırsaydım diyorum.

-Çocukken bisikletten düştüğüm için başımın bir kısmına ufak da dikiş atılmıştı. Dikiş atılan yerde nedense tekrardan saç çıkmadı. Bölge küçük olduğu için tıraşsız saç ekim yaptırmaya değip değmeyeceğini merak ediyordum. İyi ki merak edip araştırma yapmışım.

Yara üzerine işlem yapıldığını bilmiyordum. Ekilen saç, kendi saçlarımdan tamamen farksız. Beni tanımayan kişiler saç ektirdiğimi fark etmiyor bile. Ayrıca tüm ekibe bana karşı olan sabırlarından dolayı da teşekkür ederim.

Kendilerini tıraşsız saç ekim konusunda resmen soru yağmuruna tuttum ve hiç sıkılmadan tüm detayları büyük bir özenle bana anlattılar. Tıraşsız saç ekim için kesinlikle doğru tercih. Herkese tavsiye ederim.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları 2022

Yapılacak olan işlem için standart bir fiyat yoktur. Çünkü tıraşsız saç ekim fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Dökülen saçların derecesi ile saç yapısı ve kalınlığı hatta kullanılacak olan saç köklerinin sayısı ve kullanılacak olan yöntemler gibi faktörler fiyat belirleme konusunda etkendir. Sizler de tıraşsız saç ekim yaptırmak istiyorsanız, ücretlendirme ve diğer tüm konuları görüşmek için bizleri arayabilir, ziyaret edebilirsiniz.

Sizler de daha önce tıraşsız saç ekim yaptıran hastalarımızın görüş ve yorumlarını değerlendirmek istiyorsanız web sitemizi ziyaret ederek yorumları okumanızı tavsiye ederiz. Uzman ekiplerimizin yönettiği tıraşsız saç ekimi işlemi ile siz de doğal ve gür saçlara kavuşun. Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak çiin bizlere ulaşabilirsiniz.