Whatsapp Whatsapp
Telefon Bizi Arayın

Kaş Ekimi

HER ŞEY SAĞLIĞINIZ İÇİN…
Ücretsiz Danışmanlık

Kaş Ekimi, kıl yapısındaki dökülmelerden kaynaklı uygulanan bir işlemdir. Günlük hayatında kaşlarını aldıran kadınlar, yanlış yapılan bir işlem sonucunda kaşlarını küstürebilir. Bunun sonucunda kaşlar seyrekleşebilir ya da yeniden çıkmayabilir.

Ayrıca genetik yatkınlık, mevsimsel değişiklikler, travma, yanık ve kazalar gibi çeşitli faktörlerden de kaş yapısı etkilenebilir. Kaşsız kalan bölgenin yeniden eski görünümü sağlanabilmesi için donör seçilen bölgeden saç kökleri alınarak, kaş ekimi işlemi yapılır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi yönteminde olduğu gibi enseden alınan saç kökleri, kaşa iğne yoluyla uygulanır. Ense dışında hastaların koltuk altı ya da kol bölgesinden de saç kökü alınabilir. Fakat kol bölgesindeki tüylerin ince olmasından ötürü pek tercih edilmemektedir.

Hastalara ekim işlemi yapılmadan önce lokal anestezi uygulanır. Böylece bir acı duygusu hissetmeden, rahat bir şekilde işlem gerçekleştirilir. Mevcut kaşın dökülme durumuna ve boyutuna göre greft sayısı belirlenir. Genel olarak sağlıklı bir kaş görünümü için ortalama 500 greft uygulanır.

Bu durum kişinin kaş yapısına ve kalınlığına göre değişkenlik gösterebilir. Greftler kaş ekimi uygulanacak alana daha estetik ve doğal bir görünüm elde etmek için sık aralıklarla yerleştirilmelidir.

Kaş Ekimi Neden Yapılır?

Yüzün en karakteristik bölgesi olan kaşlar, estetik açıdan en iyi ifadenizi yansıtan yerdir. Kaşların görünümünü değiştirmek ya da kaş bölgesindeki boşlukları doldurmak için çeşitli kozmetik ürünleri kullanılmakta. Fakat kalıcı bir uygulama olmayan bu yöntemler sürekli tekrar ister.

Bu ürünler artan maliyetlerle birlikte sizin için zaman kaybına da neden olur. Daha kolay bir yöntem olan saç ekim işlemi, kaşınıza uygulanarak istenilen kalıcılığa zamanınız çalınmadan kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekim yöntemi her yaş ve cinsiyetteki bireylere ayrım olmadan uygulanır. Toplumda genel bir algı ifadesi olarak sadece kadınlara yönelik görülen bu işlem, erkekler için de tercih edilmektedir. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde çeşitli sebeplerden dolayı kaş dökülmeleri yaşayabilir.

Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

Kaş operasyonu ameliyatsız bir işlem olduğu için hastalarda komplikasyonlar neredeyse hiç yaşanmamaktadır. Çok nadir enfeksiyon ya da kanama görülebilir. İşin uzmanı tarafından güvenli merkezlerde kaş ekim yapılmazsa kıl kökleri yanlış yöne doğru büyüyebilir.

Kaş Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlem sonrası hastaya dikkat etmesi gereken konularda birtakım uyarılar yapılır. Bu uyarılara dikkat ettiği müddetçe ekim sonrası için hiçbir sıkıntı görülmez.

Uzmanların yapılan işlem sonrası için hastalarına uyarıları şöyle olmaktadır:

 • 48 saat içinde kaş işlemi uygulanan bölge ile su temasından kaçınmalısınız.
 • Uygulama sonrası güneşlenmemeli ve solaryum gibi aktivitelerden uzak durmalısınız.
 • Bölgeye temas etmemeli, kabuklanmalar meydana geldiğinde kaşımamalısınız.
 • Doktorunuzun verdiği ilaçları ve bakım ürünlerini düzenli kullanmalısınız.
 • Enfeksiyon kapabilmesinden ötürü hiçbir kozmetik bakım ürününü kaş bölgesine kullanmamalısınız.
 • Beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeli, yeterince vitamin almalısınız.
 • Bol bol su içmelisiniz.
 • Yorucu ve ani hareketlerden kaçınmalısınız.
 • Çarpma, vurma gibi darbelere karşı dikkatli olmalısınız.

Kaş Ekiminin Faydaları Nelerdir?

 • İşlem yaptıran hastalara kalıcı bir çözüm sunulduğu için kozmetik uygulamalara kıyasla tekrar gerektirmez ve daha az maliyetli olur.
 • Yüz şeklinize en uygun kaş yapısı edinerek daha simetrik bir görünüm kazanırsınız.
 • Hem estetik hem de doğal anlamda dikkat çekici kaşlara sahip olursunuz.
 • Lokal anestezi sayesinde hiçbir acı ve ağrı hissetmeden işlemi rahat bir şekilde yaptırabilirsiniz.
 • Hasta kaş ekim sonrası günlük hayatına kısa sürede dönebilir.
 • Dökülme problemi yaşamanız şartı olmadan istediğiniz kavisli ya da küt modellerdeki kaşlara sahip olabilirsiniz.
 • Herhangi bir ameliyat işlemi yapılmadığı için yara ya da izlerle karşılaşmazsınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Kaş ekim aşamasında merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Ekilen Kaşlar İleride Renklendirilebilir Mi?

Micro-Blading uygulamalarla hiçbir kimyasal işlem olmadan kaş renklendirilebilir. Derinin altına iğnelerle işlenen boya doğal ve bitkisel kaynaklıdır. Bu uygulama günümüzde kalıcı makyaj yöntemi olarak da adlandırılır.

Düz Kaşlar İçin Kavis Verebilir Misiniz?

İstenilen her kaç şekli için ekim işlemi yapılabilir. Hastanın eğer kaş formu ucu sivri kavisli bir yapı da ise operasyon sırasında küt haline getirilir. Aynı şekilde düz kaş da kavisli bir forma getirilebilir.

Kaş Ekiminden Sonra Kaş Piercingi Yapılabilir Mi?

İyileşme sürecini ve formunu bir yıl içinde tamamlayan kaşlar için her türlü piercing işlemi kolaylıkla uygulanabilir.

Ense Bölgesinden Alınan Saçlar Kaş Bölgesinde Çok Uzar Mı?

FUE yöntemi ile hızlı bir iyileşme süreci geçiren hastalarda tıpkı saç ekiminde olduğu gibi kaş ekim sırasında da periyodik uzamalar gerçekleşir. İlk zamanlarda daha aktif olan kaş hızı 8 aylık bir süreçten sonra yavaşlar ve uzamalar durur.

Kaşlarımın Yoğunluğundan Memnunum, Şekil Değiştirmek İçin Bu Yöntem Uygulanabilir Mi?

Kaşınızda dökülmeler yaşanmayabilir ya da kaş yoğunluğunuz gayet iyi olabilir. Fakat bu kaş şeklinizi değiştirmek için bir engel demek değildir.

İstediğiniz kaş şeklini kalıcı olmayan ve vaktinizi alan yöntemlerden artık bıktıysanız kaşlarınıza bu işlemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu sayede zamanınızı başka şekilde değerlendirebilir, kozmetik işlemleri de geride bırakabilirsiniz.

Kaş Ekiminde Enfeksiyon Riski Nedir?

Hastalar işlem sonrası yapılan uyarılara uymaz ise her zaman enfeksiyon riski ile karşılaşabilir. Enfeksiyon kapmamak için denize ve havuza girilmemeli, hatta su ile temastan bir süre kaçınılmalıdır. Bununla birlikte kaş ekim gerçekleşen merkezin, uyguladığı hijyen tedbirleri de enfeksiyon kapmanıza sebep olabilir.

Yeterli hijyen ortamı sağlanmayan yerlerde birçok işlem yapıldığından ötürü kullanılan araç gerecin temizliği sağlık açısından önem taşımaktadır.

Yaptığım Kaş Kontürünün Rengi Değişti. Yakın Bir Renge Ekim Yapılabilir Mi?

Micro-Blading tekniği ile uygulanan kaş kontürü yarı kalıcı olduğundan renklerde değişim zamanla yaşanacaktır. Bu renk değişimlerine özellikle kişinin cilt tonuna uygun pigmentlerde işlem yapılmadı ise sık sık rastlanılır.

Örnek verilir ise sıcak bir cilt tonuna sahip olan kişiler için soğuk pigmentler uygulanmazsa sağlıklı bir görünüm elde edilemez. Bu gibi durumlar için kaş ekim iyileşme sürecini tamamlayan her hasta tekrar bir renk ekimi yaptırabilir.

İstediğim Kaş Şeklini Seçebilir Miyim?

Kaş uzmanları işlemlerinde hastaların görüşünü de alarak istenilen şeklin yüz yapısına uygun seçilmesinde yardımcı olmaktadır. Bunun için bilgisayar yoluyla hastalara sanal bir ortamda diledikleri kaş modeli deneme şansı verilir. Yüz çevrenize en uygun isteğiniz modele karar verdikten sonra kaş ekim işlemi için artık hazır olabilirsiniz.

Kaş Ekim Ne Zaman Gereklidir?

Bireylerin yaş alması ile birlikte hormonal değişiklikler yaşanır. Hormonal değişiklikler yüzünüzün en hassas bölgesi olan kaşınıza yansıyarak, dökülme problemleri meydana gelebilir.

Örneğin yaşlanma ile birlikte artan şikayetler kaş ekimi ile çözüm olacak ve sizi yeniden genç bir görünüme kavuşturacaktır. Bununla birlikte tiroid bezlerinizin yeterince salgılanmaması da kaşınızın formunu bozacaktır.

Günümüzde özellikte hazır gıda tüketimi ile yanlış ve dengesiz beslenme alışkanlıkları yaygın bir hale gelmiştir. Bunun sonucunda yeterli vitamini alamayan kaşlarınızda problemler oluşacaktır. Ayrıca kanser hastaları için uygulanan kemoterapi işlemi de tıpkı saç için olduğu gibi kaşlar için de dökülmelere neden olacaktır.

Tüm bu durumlardan ötürü hastalar, daha fazla problem yaşamadan en kısa sürede bir kaş merkezine gitmelidir. Şikayetleri için ilgili uzman kişiye muayene olmalı ve tedavi hakkında bilgilendirilmelidir.

Kaşlar Neden İncelir ve Dökülür?

Günlük hayatın koşuşturması, iş hayatında yaşanan stres derken siz anlamasınız da kaş kökünüz bu durumdan etkilenebilir. Yaşanan stres sonucu kaş tepki göstererek dökülmelere neden olur. Vücut sağlığınız yanlış diyet uygulamalarıyla da sağlık yapınızı bozabilir.

Böylelikle yeterli beslenemeyen kaşlarda incelmeler görülür ve git gide dökülme gerçekleşir. Bunların yanı sıra dökülmeler çeşitli cilt hastalıklarından dolayı da kaynaklanabilir. Örnek verilirse, egzama ve sedef gibi cilt rahatsızlıkları olan kişilerde kaşın yapısındaki denge bozularak seyrelir ve dökülme yaşanır.

Doğal bir süreç olan yaşlanma dönemi de kaşınızın yapısını değiştirebilir. Kadınlarda östrojen, erkeklerde ise testosteron hormonlarının az çalışması sizi çeşitli kaş problemleriyle karşılaştıracaktır. Kişilerin kullandığı düzenli ilaçlar da yan etkileri ile beraberinde kaş kökünüzü etkiler.

Kaş Ekimi Şekil Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Sadece yanık, dökülme ya da başka nedenler şart olmamak üzere yüzünde altın bir oran yakalamak isteyen kişiler de kaş ekim uygulayabilir. Hayalini kurduğunuz ister kavisli, ister küt kaşlara ekim esnasında uygulanan yöntemlerle sahip olabilirsiniz. Size en uygun kaş şeklini dengeleyecek bir modeli seçmek için yüz yapınız bu durumda devreye girecektir.

Kadın ve erkekte çeşitli yüz yapısı modeli vardır. Bunlar şöyle açıklanabilir:

 • Yuvarlak yüz şekli,
 • Oval yüz şekli,
 • Dikdörtgen yüz şekli,
 • Kare yüz şekli,
 • Kalp yüz şekli,
 • Elmas yüz şekli,
 • Armut yüz şekli olan yüz modellerine göre kaş şeklinizi belirlemeniz daha doğru olacaktır.

Kaş Ekim Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Uygulanan işlem sonrası kaşlar ortama bir ifade verecek olursak 3 ay içinde çıkmaya başlar. Çıkış işlemi tamamlandıktan sonra 8 ay içinde kaş formunu kazanarak şekli görünür hale gelir.

Kaş Ekiminde İyileşme Süresi Ne Kadardır?

İşlem sonrası 15 gün içinde kaşlarınızda dökülmeler gerçekleşir. Dökülmeler 3 aya kadar devam eder ve sonrasında dökülme durur. Yaklaşık 8 aylık bir süreç ile birlikte kaşlarınız yavaş yavaş toparlanarak son şeklini alır.

Kaş Ekimi ile Düzeltilebilen Sorunlar Nelerdir?
Çeşitli sebeplerden kaynaklanan tüm sorunlar kaş ekimi sayesinde düzeltilebilir. Hastaların yara, yanık ve ameliyat dikiş izi gibi sorunları uygulanan yöntem sayesinde görünmezlik elde edilir.

Kaş Ekiminin Ardından Kaşların Uzama Hızı Aynı Mı Olur?

Tıpkı saç gibi hızlı iyileşme süreci gösteren kaş kökleri, aynı simetrik uzunlukta uzamaz. Bu nedenle düzenli olarak kesilmesi ve taranması gerekir.

Kaş Ekim Anlaşılır Mı?

Kaşın çıkış çizgisine göre FUE yöntemi ile uygulanan ekim işlemi sayesinde sanki hiçbir işlem yapılmamış gibi doğal bir görünüme sahip olursunuz.

Kaş Ekimi Yaptıranların Yorumları

İşlem gören hastaların yorumlarına internette ulaşmanız mümkün olacaktır. Genel olarak hastalar işlem sonrası çıkan sonuçtan memnun durumda. Fakat olumsuz sonuçlara da rastlanılmaktadır. Doğru kişiler tarafından yapılmayan operasyon eskisinden de hazin bir görünüme neden olabilmektedir.

Örneğin enfeksiyon kapabilir ya da istediğiniz görünümü yakalamayabilirsiniz. Bu nedenle size kaliteli ve güvenli hizmeti sunmak için tercih edeceğiniz kaş merkezlerini iyi araştırmalı ve bilgi almalısınız.

Kaş Ekimi Fiyatları 2022

Kaşın yapısına ve donör olarak kullanılacak alanın yoğunluk sürecine göre ücretler değişiklik göstermektedir. Günümüzde sıkça tercih edilmeye başlayan kaş yöntemi ayrıca kullanılan materyallerin özelliklerine ve hizmet alınacak merkezin tecrübesine göre de farklılık göstermektedir.

Bunun için kaş ekimi işleminde genel bir fiyat tanımlanamaz. Kaş Ekimi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.